top of page

Porsuk Kültür Yayıncılık

Gönderim&İade

Tahsilatı yapılmış bir siparişin teslimatı Ptt Kargo ile yapılır.

Kargonuzun teslimat süresi, anlaşmalı kargonun teslimat politikasına ve teslimat adresinize göre değişebilir.

 

Kargomu teslim alırken nelere dikkat etmeliyim?

Ürünlerinizi teslim etmek üzere adresinize gelen kargo görevlisini bekletip paketinizin dışına ve açarak içine bakıp bir sorun görürseniz o anda tespit tutanağı tutturabilirsiniz. Tutanakta sizin ve kargo görevlisinin imzası olması gereklidir.

İleride oluşabilecek iade, değişim gibi süreçler için siparişlerinize ait faturaları bir aydan az olmamak kaydıyla muhakkak saklayınız.

KDV Oranları

www.porsukkultur.com'da satılan ürünlere ait fiyatlar cinslerine göre %0 (dergi, kitap), %8 (kitap, kitap CD, kitap DVD, kırtasiye) KDV dahil olarak gösterilmektedir.

Ürün İadesi

ALICI, 14 (on dört) gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin iptal ve iade hakkına sahiptir. İptal ve iade hakkı süresi, hizmet ifasına ilişkin sözleşmelerde sözleşmenin kurulduğu gün; mal teslimine ilişkin sözleşmelerde ise ALICI'nın veya ALICI tarafından belirlenen üçüncü kişinin malı teslim aldığı gün başlar. Ancak ALICI, sözleşmenin kurulmasından malın teslimine kadar olan süre içinde de iptal ve iade hakkını kullanabilir.

İptal ve iade hakkı süresinin belirlenmesinde;
1. Tek sipariş konusu olup ayrı ayrı teslim edilen mallarda, ALICI'nın veya ALICI tarafından belirlenen üçüncü kişinin son malı teslim aldığı gün,
2. Birden fazla parçadan oluşan mallarda, ALICI'nın veya ALICI tarafından belirlenen üçüncü kişinin son parçayı teslim aldığı gün,
3. Belirli bir süre boyunca malın düzenli tesliminin yapıldığı sözleşmelerde, ALICI'nın veya ALICI tarafından belirlenen üçüncü kişinin ilk malı teslim aldığı gün esas alınır.

İptal ve iade hakkı süresi dolmadan iade edilecek ürün/ürünler ile ilgili Müşteri Destek Birimi'mize bildirimde bulunabilir, iptal ve iade hakkı süresi dolmadan sevk irsaliyenizde yer alan iade formunu kullanarak ürünleri "Karşı Ödemeli" olarak gönderebilirsiniz. İptal ve iade hakkınız kapsamında öngörülen taşıyıcı Ptt Kargo'dur.

İade Adresi: Hoşnudiye Mah.İsmet İnönü Cad. No.17 Akka İşhanı Kat:2 No:36 Tepebaşı - Eskişehir

Kargo Seçenekleri ve ücretler

bottom of page